השבחות דפוס

אילו סוגי השבחות ניתן למצוא כיום?

השבחות דפוס נותנות יכולות לתת ערך מוסף לאריזה ולמותג שלכם וכן לבדל אתכם מהמתחרים. מכיוון שקניות כיום היום מתבצעת במהירות יחסית (בין אם בחנות פיזית ובין אם אונליין), ישנו ערך גדול לבידול ולהבלטת הייחוד של המוצר והמותג שלכם.
במאמר זה נפרט מהן השבחות דפוס ואיך בוחרים את זו הנכונה עבורכם.

מה זה השבחות דפוס?

השבחות דפוס היא מושג נפוץ מאוד בתחום הדפוס והכוונה בו היא בעצם פעולה נוספת שעושים לתוצר הדפוס על מנת להוסיף לו ולהשביח אותו. טכניקות השבחת דפוס מאפשרות להוסיף אלמנטים שונים ברמת החומר למצע עליו הודפסה הגרפיקה.
בתחום האריזות השבחת דפוס יכולה לתת את הערך המוסף לאריזה כך שזו תבלוט יותר בין אריזות מתחרים ותשדר ייחודיות.

סוגי השבחות דפוס

ביצוע השבחות דפוס מתבסס עם טכנולוגיות שונות הקיימות במכונות ייעודיות.
ישנן השבחות יותר פופולריות וישנן כאלה שפחות. להלן סוגי השבחות הדפוס המוכרות יותר הקיימות כיום:
  • לכה סלקטיבית \ לכה שטוחה UV: לכה מבריקה המבוצעת על ידי מכונה באזורים ספציפיים בגרפיקה המוגדרים על ידי הלקוח. את הלכה המבריקה מבצעים על גבי משטח בגימור מאט, והשילוב ביניהם נותן מראה יוקרתי ומתוחכם. לרוב עושים זאת בצבעים כהים, אך ניתן לבצע גם בצבעים בהירים.
  • לכה סלקטיבית מובלטת: בדומה ללכה השטוחה, מבצעים לכה מבריקה על גבי משטח מאט, אך בסוג זה גם מבליטים את אותו האזור כך שהוא מקבל טקסטורה וניתן למגע. גימור הנחשב ליוקרתי מאוד ומומלץ לביצוע בשטחים שאינם גדולים.
  • הטבעה: גימור המומלץ לביצוע באזורים ממוקדים במשטח. ההטבעה מאפשרת להבליט בצורה מסוימת אזור כלשהו ובכך לתת לו טקסטורה. ישנה גם הטבעה עיוורת בה בעצם מוסיפים גם צבע או פויל מבריק לפי מניפת צבעים נתונה.
  • למינציה: מושג זה מתייחס לציפוי פלסטיק דק מאוד של משטח מודפס, מה שמוסיף לו עמידות והגנה. יש לקחת בחשבון שלמינציה מוסיפה גם עובי לחומר. ישנם כמה גימורים ללמינציה הבאים לידי ביטוי בברק: למינציה מאט, למינציה מבריקה, למינציה משי ולמינציה מטאלית. הוספת למינציה מומלצת במקרים רבים וכדאי להתייעץ על כך במפעל האריזות.
  • חיתוך צורני: ישנן 2 טכניקות חיתוך עיקריות – שטנץ ולייזר. שטנץ מיועד לחיתוכי צורות גדולות יותר, בעוד חיתוך בלייזר מאפשר להגיע לצורות עדינות מאוד עד לרמה של מראה תחרה. חיתוך צורני באריזות מאפשר הצצה לתוך האריזה או הדגשה של אלמנט מסוים.

איך בוחרים השבחת דפוס?

אמנם כל השבחות הדפוס נראות מעניינות ומוסיפות ערך לאריזה, אך חשוב מאוד לבחור את ההשבחה הנכונה (או שילוב של השבחות) לכל אריזה. 
אחת ההשבחות המומלצות ביותר היא ביצוע למינציה. על גבי הלמינציה ניתן לבצע את אחת מההשבחות האחרות. ביצוע של יותר מדי השבחות יכולה לגרום למראה מצועצע ולא מקצועי. חשוב מאוד לשמור על טוב טעם, כך שרק מה שצריך להיות מודגש אכן יודגש.
לפני שאתם מחליטים, כדאי לקבל ייעוץ מקצועי במפעל האריזות ולראות דוגמאות של כל השבחה בפני עצמה וגם שילובים שלהן. כאשר רואים וממששים את האריזה אפשר להבין יותר את המהות של כל השבחה ואיזה ערך היא נותנת למותג שלכם.
 
זקוקים למידע או להצעת מחיר?
נשמח לענות על כל שאלה.
התקשרו אלינו: 08-9153395
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בזריזות: